مجموعه‌ای از عکس‌های سحاب زری‌باف از فیلم «ایستاده در غبار» با همین عنوان از ۲۱ خرداد ۹۵ در خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

   محمدحسین مهدویان، کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» در یادداشتی بر این نمایشگاه می‌نویسد: «حتماً برای شما هم پیش آمده که عکس‌های خیلی معمولی توی آلبوم‌تان، خاطراتی تلخ و شیرین را برایتان زنده کند. گاهی یک عکس آدم را غرق می‌کند توی خیال. حتی عکس‌هایی که به ظاهر در لحظه‌ای نادرست گرفته شده‌اند. چشم‌های نیمه‌باز، فیگورهای نیمه‌کاره و صورت‌هایی که روی‌شان به دوربین نیست. ولی انگار همه این اشتباهات فاحش عکاسی، تبدیل می‌شوند به علت‌هایی که ما را به یاد نگاه قدیمی‌مان به زندگی می‌اندازد. زیبایی‌شناسی غلط این عکس‌ها لبخند روی لب‌مان می‌نشاند.

   در میان عکس‌های زیبا و باشکوهی که سحاب زری‌باف از صحنه‌های فیلم «ایستاده در غبار» گرفته، عکس‌هایی هم هست که آن‌ها را با یک دوربین قدیمی روی نگاتیو ثبت کرده است. میزانسن‌ها و چینش این عکس‌ها کار خود سحاب است و خیلی ربطی میزانس‌های فیلم ندارد.

   راستش من این عکس‌ها را بیشتر از بقیه دست دارم. احساس نوستالژیکی که در این عکس‌ها هست تا حد زیادی نزدیک به حسی است که تلاش کردم توی فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» هم باشد.»

   سحاب زری‌باف -مدیر عکاسی فیلم سینمایی «ایستاده در غبار»- عکاسی فیلم‌هایی مانند «پل خواب»، «اشباح»، «زمهریر»، «ندارها»، «بیداری» و «دل شکسته» را برعهده داشته است. همچنین سیمرغ بهترین عکس از سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، تندیس عکاس برگزیده شانزدهمین جشن خانه سینما و… از جمله افتخارات سحاب زری‌باف است.

   این نمایشگاه تا دوم تیرماه سال جاری هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در تالار پاییز خانه هنرمندان ایران میزبان علاقمندان خواهد بود.