به پاس بزرگداشت «عباس کیارستمی» کارگردان صاحب سبک ایرانی، فیلم «قضیه شکل اول، شکل دوم» روز شنبه ۲۶ تیرماه ۹۵ از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در «سینما تک» فرهنگسرای نیاوران اکران و مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. 

   عباس کیارستمی یکی از چهره‌های محبوب سینمای ایران بود که توانسته‌بود با ارائه شیوه‌های خلاقانه در ارائه آثارش، توجه بسیاری از صاحب‌نظران و منتقدین را به خود جلب کند. پیش از این نیز، فیلم «اولی‌ها» یکی دیگر از آثار این هنرمند بین‌المللی، شنبه ۸ خرداد ماه سال جاری با حضور شیوا مقانلو در «سالن گوشه» فرهنگسرای نیاوران مورد نقد و بررسی قرار گرفته بود. 

   فیلم «قضیه شکل اول، شکل دوم» به تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مستندی درباره‌ی یک معلم است که گروهی از دانش‌آموزان را از کلاس اخراج می‌کند به این دلیل که هیچ‌یک از آن‌ها به زدن روی میز اقرار نمی‌کند. در شکل دوم یکی از دانش‌آموزان، مقصر را معرفی می‌کند و اجازه می‌یابد به کلاس برگردد. 

   نقد و بررسی این فیلم را نیز علی‌اکبر عالمی برعهده دارد. عالمی فارغ التحصیل رشته رادیو و تلویزیون از دانشکده هنر‌های دراماتیک است. وی دکترای سینما را نیز از انگلستان دریافت کرده‌ است و علاوه بر تألیف و ترجمه کتب سینمایی، دبیری و داوری جشنواره‌های مختلف سینمایی را نیز درکارنامه هنری خود دارد. علاقه‌مندان برای تهیه بلیط می‌توانند هم اکنون به سایت تیوال مراجعه کنند.