نمایشگاه گروهی نقاشی، عکس، حجم و چیدمان با عنوان «پانوفوبیا» به کیوریتوری لیلا معظمی از ۷ آبان‌ماه ۹۵ در گالری سایه گشایش می‌یابد.

   این نمایشگاه با محوریت مفهوم «ترس» حاصل کار گروهی علی انصاری، ستاره بهبهانی، نیوشا تاجبخش، دانا دهقان، کوروش رنجبر، ساناز شفقی، شهین غفاری، امیر کبیرنژاد، مریم کی احمدی، لیلا معظمی و آنیتا هاشمی مقدم است.

   لیلا معظمی در بیانیه‌ی این نمایشگاه می‌نویسد: « ترس از مرگ جدایی‌پذیر نیست. ترس در هر شکل، پاسخی است به این محرک بیرونی که مرگ در کمین است. همچون دو روی یک سکه، چه این مرگ اشخاص باشد و چه اشیاء، چه روابط و چه وضعیت‌ها. مرگ آرامش، مرگ معصومیت، مرگ امنیت، مرگ عشق، مرگ زندگی و ترسی از همه‌ی این‌ها.

   این ترس است که پایان قطعی را برای ما معنا می‌کند و گواهی می‌شود بر موقت بودن همه چیز. و ترس، خواه بر ما چیره شود و خواه به انقیادمان درآید، تنها رانه‌ای است که ما را به حرکت وا می‌دارد و در کشاکشی مداوم با همین ترس است که انسان به خلق روی می‌آورد. هنرمند در تلاش برای کشف زوایای نهفته وجود انسانی و پر کردن حفره‌هایی که نیستی از آن قصد نفوذ دارد، ناچار از بازشناسی و بازنمایی ترس‌هایش است.

   ما، در «پانوفوبیا» یا «همه چیز هراسی»، در مواجهه با هراس‌هایمان گامی به سوی شناسایی رابطه‌ی خود با جهان برداشته‌ایم تا با بازنمایی یک امر مجهول و درونی، یعنی ترس‌هایمان، آن را به پدیده‌ای ملموس و مهارپذیر بدل کنیم.»

   بازدید از این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۱۲ آبان‌ماه ۹۵ از ساعت ۱۱ تا ۱۸ در گالری سایه به‌نشانی تهران، خیابان جمشیدیه، خیابان امیدوار، کوچه آقاخانی، پلاک ۳ ادامه دارد.