در بخش «سینمای ژان لوک گدار» از دوره چهل و هفتم (بهار ۹۶)، روز یکشنبه ۲۱خرداد ماه ۹۶ ساعت ۱۷، فیلم «جی ال جی» محصول سال ۱۹۹۴(فرانسه) به مدت ۵۳ دقیقه و فیلم «مکان قدیمی» محصول سال ۲۰۰۰ (فرانسه و سوییس) به مدت ۴۶ دقیقه به زبان اصلی و با زیرنویس فارسی در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید.

   ژان لوک گدار در فیلم «جی ال جی» با استفاده از زبان سینمایی لایه‌بندی شده با منطق‌های متفاوت و نامتقارن سعی می‌کند تصویری واقعی از زندگی ارایه دهد که در مقابل تصویر غالبی که در روایت‌ها از زندگی ارایه می‌شود قرار می‌گیرد، تصویری چندپاره که می‌تواند با محوریت یک خدمتکار یا یک فیلسوف گفتاری درباره‌ی سینما یا سرمایه‌داری ارایه دهد.

   همچنین «مکان قدیمی» فیلمی است با عنوان فرعی «یادداشت‌های کوتاهی درباره‌ی هنر در پایان قرن ۲۰»، تولید ۱۹۹۹ به کارگردانی ژان لوک گدار و آن‌‌ماری میویل. فیلم ابتدا برای یافتن سرمایه‌گذار در سینماتک پاریس نمایش داده می‌شود. موزه‌ی هنرهای مدرن تهیه‌کنندگی آن را می‌پذیرد و فیلم در سال ۲۰۰۰ منتشر می‌شود.

   «مکان قدیمی» با صدای گدار و ارجاع به «صفحه‌ی ۵ پروتکل» یا توافق شروع می‌شود، سپس میویل آن را می‌خواند: «تولیدکنندگان باید هر ابژه یا سوژه‌ای را در هر زمینه‌ای، عادی یا خارق‌العاده، مطابق با کنش یا ایده‌های‌شان بیازمایند تا مطمئن شوند که هر سرنخ موجود از آنچه به عنوان هنر مورد توافق ما هست را شناسایی کرده‌اند»، بعد گدار می‌گوید: «تا در نهایت بفهمیم هنر افسانه است یا واقعیت».

   علاقه مندان جهت استفاده از برنامه‌های نمایش فیلم می توانند ، روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگرشمالی مراجعه کنند.