انتشار کتاب «اشک‌ها و تصویرها» توسط نشر حرفه: نویسنده

جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۳

   کتاب «اشک‌ها و تصویرها» نوشته جیمز الکینز با ترجمهٔ حسام‌الدین رضایی توسط انتشارات «حرفه: ‌نویسنده» منتشر شد. 

   علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را که در ۳۴۴ صفحه و به قیمت ۲۱ هزار تومان  به چاپ رسیده‌است، هم‌اکنون از «فروشگاه آنلاین کتاب عکاسی» خریداری کرده و در سراسر کشور تحویل بگیرند.

   «اشک‌ها و تصویرها» ترجمه‌ا‌ی از کتاب Pictures and Tears جیمز الکینز است که در سال ۲۰۰۱ توسط انتشارات راتلج منتشر شده است. اشک‌ها و تصویرها حکایت انسان‌هایی است که در برابر آثار هنری واکنش‌های شدیدی داشته‌اند و به نوعی در مواجهه با اثری هنری منقلب شده‌اند. 

   دست‌اندکاران انتشار این کتاب در یادداشتی دربارهٔ آن می‌نویسند: «نویسنده فصل پنجم را به مواجههٔ خودش با اثر جوانی بلینی اختصاص داده است که به جرات می‌توان گفت این فصل یکی از بهترین بخش‌های کتاب است. هر مواجهه‌ای روایت و ویژگی خودش را دارد اما همهٔ داستان این نیست. در خلال این رویارویی‌ها خواننده بخشی از هنر و آثار هنری را می‌شناسد و در فصل بعد از هر مواجهه جیمز الکینز به تحلیل و بررسی آن اثر و چگونگی تاثیرگذاری اش می‌پردازد. 

   «اشک‌ها و تصویرها» تنها روایت‌ چشم‌های گریان نیست بلکه نقدی است که چگونه دیدن و چگونه درک کردن اثر هنری را به ما یاد می‌دهد. و خواننده در طول مطالعه‌ی کتاب به سفری می‌رود که همراهانش آثار هنری، اشک و شیدایی اند. در کتاب آمده است که «اشک ها مانند مسافرانی هستند که از سرزمین‌های دور بازگشته‌اند. چراکه آنها گواه آنند که افراد چیزی را به شدت احساس کرده‌اند.»

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea