نمایشگاهی از عکس‌های شیما اطمینان با عنوان «موسیقی دیداری» از جمعه ۱۷ مهر ۹۴ در نگارخانه جم شیراز گشایش می‌یابد.

  طبق اعلام دست‌اندرکاران، در این آثار سعی شده تا با تکنیک عکاسی تبلیغاتی از سازهای کوبه‌ای آفریقا و آمریکای لاتین با تکیه بر موسیقی دیداری عکاسی شود.
 
 در بخشی از متن نوشته شده برای آثار این نمایشگاه آمده است: «با مراجعه به تاریخچه عکس‌های تبلیغاتی از سازها درمی‌یابیم که کم و بیش در عمده موارد، ساز مورد نظر صرفا به مثابه یک محصول، با اتکا بر شکل ظاهری آن معرفی شده است. بیشترین کاربرد این نوع تصاویر و عکس‌ها در نشان دادن ویژگی‌های فیزیکی "ساز"؛ شامل ابعاد، رنگ و تا حدودی جنس بوده و سراسر در فضای استودیویی – یا در بهترین شکل – با حضور نوازنده‌ای گمنام یا مشهور صورت گرفته است، حال آنکه "ساز" در مقام یکی از تأثیرگذارترین ابزار ارتباطی؛ عنصری است زنده و پویا که محرک احساسات مخاطب است.

  از آن جایی که "عکس" صرفاً با تکیه بر بینایی مخاطب، پیام خود را منتقل می کند بنابراین پویا تر کردن فضای تصویری عکس تبلیغاتی از ساز، جهت زنده نمایی سازها و به وجود آوردن حس نزدیکی و آشنا پنداری در مخاطب، همچنین ایجاد هم سانی میان بسامدهای صوتی و عناصر تصویری (در راستای فراهم آوردن امکان تصوّر صدایِ "ساز") باعث ارتباط هر چه بیشتر و بهتر مخاطب با اثر و ادراک آن خواهد شد. 

  آثار این مجموعه حاصل تحقیق و بررسی پیشینه ی هر کدام از سازهای آفریقا و آمریکای لاتین و به خصوص سازهای پر کاربرد در سبک های موسیقی لاتین است. نیز با در نظر گرفتن برخی از محصولات کمپانی MEINL )که گاه تنها به صورت انحصاری توسط این کمپانی ساخته می‌شوند(، در ابتدا بیست ساز انتخاب شد، سپس بر اساس مطالعات مختلفی که در زمینه "موسیقی دیداری"، "موسیقی و رنگ" و غیره صورت گرفته بود؛ یک فرم نظرسنجی طراحی شد. صدای هر کدام از سازها به صورت جداگانه در استودیو ضبط گردید و مخاطبان با پخش هر صدا حس خود را از شنیدن آن صدا، در فرم نظرسنجی پر می‌کردند.» 

  شیما اطمینان متولد سال ۱۳۶۱ در شیراز، فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۵ با فراگیری ساز دف آغاز کرده و با سازهای دیگری همچون تنبک و پرکاشن ادامه داده است. وی در مسابقات و جشنواره‌های مختلف موسیقی برنده جوایزی هم بوده است. وی همچنین در سال ۱۳۹۲ موفق به اخذ مدرک کارشناسی گرافیک از موسسه آموزش عالی ارم شیراز شده است. 

گشایش: جمعه ۱۷ مهر – ساعت ۱۸:۳۰
نمایشگاه تا ۲۲ مهر ۹۴ هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ دایر است.