گالری هما از روز ۲۴ مهرماه ۹۴ میزبان نمایشگاه مجسمه و نقاشی حمزه فرهادی با عنوان «قلب من این جاست کجا بروم» خواهد شد. فرهادی در این نمایشگاه مجموعه آثاری که متاثر از صنعت نفت خلق کرده است را به نمایش می‌گذارد.

  حمزه فرهادی گفت: «تم اصلی این نمایشگاه درباره نفت و شهر من مسجد سلیمان است. نخستین چاه نفت در مسجد سلیمان حفر شد و با ورود نفت به مسجد سلیمان شاهد شکل‌گیری طبقه جدیدی از مردم هستیم که به خدمت شرکت نفت درمی‌آیند و به عنوان کارگر مشغول به کار می‌شوند و نفت به نوعی زندگی آنها را دگرگون می‌کند.

  او افزود: دراین نمایشگاه من براساس اشیایی که در صنعت نفت کاربرد دارند، تلاش کرده‌ام که مجموعه‌ای مجسمه خلق کنم مجسمه‌هایی که از اشیایی چون اتصالات لوله‌های نفتی و پالایشگاه الهام گرفته‌اند و جنبه دکوراتیو و کاربردی پیدا کرده‌اند. بخش عمده این مجسمه‌ها به عنوان چراغ یا آباژور قابل استفاده هستند.
 
  فرهادی درباره نقاشی که در این مجموعه در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد گفت: در این نمایشگاه تنها یک تابلو در معرض دید علاقمندان قرارمی‌گیرد و دراین تابلو نقاشی فضای پالایشگاه آبادان را برچیدن عکس‌های متعددی که از این مکان گرفته‌ام بازسازی کرده‌ام. این نقاشی با تکنیک رنگ روغن خلق شده است.
 
  این هنرمند در استیمنت این نمایشگاه آورده «آنچه را می‌بینید در هم‌نشینی ذهن من میان نفت و پوچی حاصل از آن شکل گرفته است. ممکن است اینها تمثیل وهمی ‌آن چیزی باشند که ما خوزستانی‌ها درباره نفت فکر می‌کنیم ولی به زبان نمی‌آوریم. شکل دو سویه‌ای از خوشبختی و شوربختی. این مجموعه مثل یک جور خودآموزی است، از این ساخته‌ها یاد گرفتم که می‌شود از طریق پاسخ‌های متنوع به یک پرسش واحد راه خودت را در هنر دنبال کنی. تنها کاری که باید کرد این است که ازچیستی اولیه آشنازدایی کنیم یا اسیر معنای محتوم آن نشویم. منبع الهام من میراثی بود که از صنعت نفت و خاطرات خانوادگی به جامانده‌اند. تنها کاری که کردم این است که این غنائم را از انبارهای قراضه بیرون کشیدم و چند سالی را با آنها کلنجار رفتم. آنها بهانه‌ای شدند برای اینکه جرات ماندن پیدا کنم.»

  حمزه فرهادی متولد ۱۳۶۱ و دانش‌آموخته نقاشی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران مرکز او تاکنون سه نمایشگاه انفرادی برپا کرده و در ۶۰ نمایشگاه گروهی شرکت کرده است. اوهمچنین به عنوان نمایشگاه‌گردان نمایشگاه بسیاری برپا کرده و یکی از مشاوران هنری و نمایشگاه‌گردان‌های موزه هنرهای معاصر اهواز است. 

 نمایشگاه مجسمه و نقاشی حمزه فرهادی با عنوان «قلب من این جاست کجا بروم» از ۲۴ مهر در گالری هما افتتاح می‌شود و تا پنجم آبان ۹۴ ادامه خواهد داشت. گالری هما در تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک واقع شده است.